ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4798409
*
nr 479 8409
Spegel
1700-tal, (nytt glas, ram med ngn bättring) 32x29
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 augusti 2007
kl 16:45:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/8 18:02:50
1
1.000 kr
9/8 20:56:42
2
400 kr
9/8 21:03:57
2
500 kr
9/8 21:04:40
2
600 kr
9/8 21:05:16
2
700 kr
9/8 21:05:52
2
800 kr
9/8 21:06:18
2
900 kr
9/8 21:06:38
2
1.000 kr
9/8 21:07:09
2
1.100 kr
9/8 21:15:02
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nytt glas ram med ngn bättring spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03
-
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
-
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43
-
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51
*
Spegel
nr 479 8409
Spegel
1700-tal, (nytt glas, ram med ngn bättring) 32x29
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 augusti 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/8 18:02:50 | 1 | 1.000 kr |
| 9/8 20:56:42 | 2 | 400 kr |
| 9/8 21:03:57 | 2 | 500 kr |
| 9/8 21:04:40 | 2 | 600 kr |
| 9/8 21:05:16 | 2 | 700 kr |
| 9/8 21:05:52 | 2 | 800 kr |
| 9/8 21:06:18 | 2 | 900 kr |
| 9/8 21:06:38 | 2 | 1.000 kr |
| 9/8 21:07:09 | 2 | 1.100 kr |
| 9/8 21:15:02 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nytt glas ram med ngn bättring spegel speglar
-
8291 Spegel
1800-tal, delvis förgylld ram, 77x53 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:03 -
8195 Spegel
Empirestil. Höjd: 100 cm. Bredd: 46 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:18 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07 -
8184 Spegellampetter
Ett par, bronserade. Höjd: 44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:43 -
8202 Spegelskåp
omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:51



