KONST / Litografier / Färglitografier 11611134
*
nr 1161 1134
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 5 st, "Tristan de cunha"56/75,27x43
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2018
kl 20:36:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/2 20:26:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:13
-
8007 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:27
*
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Roland Svensson
nr 1161 1134
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Färglitografier, 5 st, "Tristan de cunha"56/75,27x43
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk målare, grafiker och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/2 20:26:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland Svensson
Roland Svensson, född 1910 i Stockholm, död 2003, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Roland Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier roland svensson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:13 -
8007 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:27



