ART / Lithographs / Litographs in colors 12872171
nr 1287 2171
Mona Huss Walin
(f. 1944), Sverige
2 pcs, Mona Huss Walin (b. 1944), Sweden. "Murklor på tork", resp, "Fynd från Kynnefjäll". Signed, dated 1979 respektive 1990, numrerad, 203/460, resp, 383/460 cm. Subject: 65x49 - 63x48cm,
LITOGRAPHS IN COLORS, 2 st, "Murklor på tork", resp, "Fynd från Kynnefjäll". Signerad, daterad 1979 respektive 1990, numrerad, 203/460, resp, 383/460 cm. Motivet: 65x49 - 63x48cm
Mona Huss Walin, born 1944 in Stockholm, Swedish painter.
1000
SEK 1300
Monday November 11 2019
at 18:05:03
900 kr
800 kr
900 kr (Robot)
1.000 kr
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Robot)
Mona Huss Walin
Read more about Mona Huss Walin