KONST / Litografier / Färglitografier 16733270
nr 1673 3270
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografier, 2 st, Signerade, 360-upplaga, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 42x60 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 januari 2025
kl 19:54:35
600 kr
700 kr
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund