KONST / Litografier / Litografi 10741583
*
nr 1074 1583
Kerstin Abram-Nilsson
(1931-1998), Sverige
Litografi, Kerstin Abram-Nilsson (1931-1998), 127/260, motivet: 68x52
Kerstin Abram-Nilsson, svensk målare född 1931, död 1998.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 18:57:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 18:49:53
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kerstin Abram-Nilsson
Kerstin Abram-Nilsson, svensk målare född 1931, död 1998.
Läs mer om Kerstin Abram-Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kerstin abram-nilsson litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Kerstin Abram-Nilsson
Kerstin Abram-Nilsson, svensk målare född 1931, död 1998.
Läs mer om Kerstin Abram-Nilsson
nr 1074 1583
Kerstin Abram-Nilsson
(1931-1998), Sverige
Litografi, Kerstin Abram-Nilsson (1931-1998), 127/260, motivet: 68x52
Kerstin Abram-Nilsson, svensk målare född 1931, död 1998.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 18:49:53 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Kerstin Abram-Nilsson
Kerstin Abram-Nilsson, svensk mÃ¥lare född 1931, död 1998.Läs mer om Kerstin Abram-Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik kerstin abram-nilsson litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



