KONST / Litografier / Färglitografi 14488556

nr 1448 8556

Wiking Svensson

(1915-1979), Sverige

Signerad, numrerad 82/95, daterad -53. Färglitografi, bildmått: 26x37, yttermått inklusive ram: 44x54 cm

Wiking Svensson, född 1915, död 1979, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 14 februari 2022
kl 19:52:53

13/2 06:59:54 1      100 kr
14/2 14:29:01 2      Vinnande bud

Wiking Svensson

Läs mer om Wiking Svensson