KONST / Litografier / Färglitografi 12177591

nr 1217 7591

Vera Nilsson

(1888-1979), Sverige

Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad 17/250. Motivet: 51x39 cm

Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 19 november 2018
kl 18:15:29

Vera Nilsson

Läs mer om Vera Nilsson