KONST / Litografier / Färglitografi 8692424
nr 869 2424
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Färglitografi , Uno Vallman (1913-2004), 1951, motivet: 48x63
Kondition: slitage
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 13 januari 2014
kl 18:10:00
11/1 20:37:42