KONST / Litografier / Färglitografi 13967377
*
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2021
kl 19:54:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 15:21:45
1
300 kr
10/5 12:40:47
2
700 kr
10/5 18:54:56
3
500 kr
10/5 18:54:56
2
600 kr (Budbetjänt)
10/5 19:43:46
4
1.000 kr
10/5 19:47:10
2
900 kr
10/5 19:47:10
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/5 19:48:15
2
Vinnande bud
10/5 19:49:11
4
1.200 kr
10/5 19:49:11
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Julius
nr 1396 7377
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, 2 st, Signerad, numrerad 99/360, yttermått inklusive ram: 51x38-62x46 cm
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 15:21:45 | 1 | 300 kr |
| 10/5 12:40:47 | 2 | 700 kr |
| 10/5 18:54:56 | 3 | 500 kr |
| 10/5 18:54:56 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 10/5 19:43:46 | 4 | 1.000 kr |
| 10/5 19:47:10 | 2 | 900 kr |
| 10/5 19:47:10 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 10/5 19:48:15 | 2 | Vinnande bud |
| 10/5 19:49:11 | 4 | 1.200 kr |
| 10/5 19:49:11 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Julius
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör.Läs mer om Per Julius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per julius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



