KONST / Litografier / Färglitografi 13336520
nr 1333 6520
Ola Billgren
(1940-2001), Sverige
Färglitografi, Interiörbild med liggande man. Signerad Ola Billgren Louis Womack -70, numrerad 36/90. Oramat löst blad. Bladets mått: 45x62 cm
Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 15 juni 2020
kl 19:42:39
400 kr
500 kr
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
1.800 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
Ola Billgren
Läs mer om Ola Billgren