KONST / Litografier / Färglitografi 14688269
nr 1468 8269
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 199/360, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 36x34, yttermått inklusive ram: 46x43 cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 20:57:05
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg