KONST / Litografier / Färglitografi 11007266
*
nr 1100 7266
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 20:44:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:26:27
1
350 kr
3/4 13:28:26
2
400 kr
3/4 20:39:52
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
Läs mer om Nils Kölare
nr 1100 7266
Nils Kölare
(1930-2007), Sverige
Färglitografi, Nils Kölare (1930-2007), 149/150, motivet: 33x34
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 19:26:27 | 1 | 350 kr |
| 3/4 13:28:26 | 2 | 400 kr |
| 3/4 20:39:52 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Kölare
Nils Kölare, född 1930 i Flen, död 2007, svensk tecknare och mÃ¥lare.Läs mer om Nils Kölare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils kölare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



