KONST / Litografier / Färglitografi 16589139
nr 1658 9139
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Kungsgatan med Oscarsteatern. Signerad, färglitografi, numrerad 155/180,53x45 cm, yttermått inklusive ram. 75x55 cm
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 18 november 2024
kl 18:46:09
100 kr
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius