KONST / Litografier / Färglitografi 14235435
nr 1423 5435
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
"Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 135/360. Färglitografi, bildmått: 35x27 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:57:50
3/10 22:27:20
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska