KONST / Litografier / Färglitografi 12198616
*
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:12:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 17:50:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
Läs mer om Lennart Lannfjäll
nr 1219 8616
Lennart Lannfjäll
(1933-2005), Sverige
Färglitografi, Strömstare. Signerad, numrerad 55/120, bladets mått: 30x21 cm
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 17:50:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Lannfjäll
Lennart Lannfjäll, svensk bildkonstnär född 1933 i Helsingborg, död 2005 i Sollentuna.Läs mer om Lennart Lannfjäll
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart lannfjäll litografi litografier litografiskt blad strömstare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



