KONST / Litografier / Färglitografi 6662699
*
nr 666 2699
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927), 23x39
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 november 2010
kl 17:10:27
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart glemme litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 666 2699
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Färglitografi, Lennart Glemme (f. 1927), 23x39
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 november 2010 |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lennart glemme litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



