KONST / Litografier / Färglitografi 17155307
nr 1715 5307
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Växter. Signerad, daterad -75. Färglitografi, bildmått: 20x28 cm, yttermått inklusive ram: 37x44 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 18:57:17
300 kr
350 kr
400 kr
500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson