KONST / Litografier / Färglitografi 17066018
nr 1706 6018
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 47/90, "The unexpected guests". Färglitografi, bildmått: 51x44 cm, yttermått inklusive ram: 67x59 cm
Kondition: slitage
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 juni 2025
kl 20:02:11
2/6 18:32:25
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis