KONST / Litografier / Färglitografi 13767213
*
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 19:11:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:19:00
1
100 kr
28/1 20:43:09
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38
*
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
nr 1376 7213
Joaquin Ibanez-Arellano
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Signerad, PT, 1987, jordgubbar. Signerad, daterad 87. Motivet: 17x21cm, yttermått inklusive ram: 35x43 cm
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 19:19:00 | 1 | 100 kr |
| 28/1 20:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Joaquin Ibanez-Arellano
Joaquin Ibanez-Arellano, katalansk-svensk bildkonstnär född 1929.Läs mer om Joaquin Ibanez-Arellano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jordgubbar litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:38



