KONST / Litografier / Färglitografi 6481191
*
nr 648 1191
Henrik Sörensen
(1882-1962), Norge
Färglitografi , Henrik Sörensen (1882-1962), 1946, 59x69
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2010
kl 19:14:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 14:39:00
1
Vinnande bud
19/7 19:03:52
2
200 kr
19/7 19:05:01
2
300 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henrik Sörensen
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Henrik Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik henrik sörensen litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56
-
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58
*
Henrik Sörensen
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Henrik Sörensen
nr 648 1191
Henrik Sörensen
(1882-1962), Norge
Färglitografi , Henrik Sörensen (1882-1962), 1946, 59x69
Kondition: dedikation
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk målare, grafiker och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/7 14:39:00 | 1 | Vinnande bud |
| 19/7 19:03:52 | 2 | 200 kr |
| 19/7 19:05:01 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henrik Sörensen
Henrik Sörensen, född 1882 i Fryksände i Värmland, död 1962 i Oslo, norsk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Henrik Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk färglitografi grafik henrik sörensen litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa norge norsk skandinavien skandinavisk
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:56 -
7067 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:58



