KONST / Litografier / Färglitografi 13988169
nr 1398 8169
Gunnar von Gegerfelt
(f. 1926), Sverige
Färglitografi, Husfasad. Signerad, numrerad 12/115, daterad -86. Oramat löst blad, bladets mått: 65x50 cm
Gunnar von Gegerfelt, född i Laholm 1926, svensk målare och keramiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 maj 2021
kl 20:47:50
21/5 16:50:56
100 kr
22/5 20:52:10
Gunnar von Gegerfelt
Läs mer om Gunnar von Gegerfelt