Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10684184



*

nr 1068 4184


Gösta Dagermark

(1928-2011), Sverige


Färglitografi, Gösta Dagermark, 43/200, motivet: 55x46


Gösta Dagermark, svensk bildkonstnär född 1928, död 2011 .

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 20:47:34



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gösta Dagermark

Gösta Dagermark, svensk bildkonstnär född 1928, död 2011 .

Läs mer om Gösta Dagermark
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gösta dagermark litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr