![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 10895186
*
nr 1089 5186
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Färglitografi, Göran Folcker (1920-2000), 20/300, motivet: 48x74
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2017
kl 19:31:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 21:55:44
1
200 kr
13/2 09:28:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran folcker litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "!Narkissos". Signerad. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
*
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Läs mer om Göran Folcker
nr 1089 5186
Göran Folcker
(1920-2000), Sverige
Färglitografi, Göran Folcker (1920-2000), 20/300, motivet: 48x74
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död år 2000 i Vaxholm, svensk målare, tecknare och konsthantverkare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 21:55:44 | 1 | 200 kr |
13/2 09:28:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Göran Folcker
Göran Folcker, född 1920 i Stockholm, död Ã¥r 2000 i Vaxholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och konsthantverkare.Läs mer om Göran Folcker
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik göran folcker litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "!Narkissos". Signerad. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
6197 Färglitografi
Jan Cremer. Signerad, daterad 69, Hot dog, mm50x71..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:12 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52