KONST / Litografier / Färglitografi 14744179
nr 1474 4179
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 21/40, daterad 1961. Färglitografi, bildmått: 53x39 cm, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:40:59
700 kr
800 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén