Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10928053



*

nr 1092 8053


Erik H Olson

(1909-1995), Sverige


Färglitografi, Erik H Olson (1909-1995), HC-upplaga, bladets mått: 60x67


Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.

Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 27 februari 2017
kl 19:58:34



  • Konstnär/Designer

Erik H Olson

Erik H Olson, svensk målare, grafiker, skulptör och designer, född 1909, död 1995.

Läs mer om Erik H Olson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik h olson färglitografi grafik hc-upplaga litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr