KONST / Litografier / Färglitografi 12872418

nr 1287 2418

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Slädfärd. Signerad, numrerad 283/360. Motivet: 45x55 cm

Kondition: fuktskada, blekt,

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 11 november 2019
kl 18:52:10

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin