KONST / Litografier / Färglitografi 14235088

nr 1423 5088

Claes Folcker

(1940-2019), Sverige

Signerad, numrerad 12/200, "Harlem NY". Färglitografi, bildmått: 29x24cm, yttermått inklusive ram: 47x32cm

Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 20:38:51

4/10 17:00:29 1      Vinnande bud

Claes Folcker

Läs mer om Claes Folcker