KONST / Litografier / Färglitografi 17297369
nr 1729 7369
Cai Poulsen
(1920-1997), Sverige
Signerad, numrerad 16/20, daterad -69. Färglitografi, bildmått: 45x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
Peter Cai Hyldgård Poulsen, svensk bildkonstnär född i Köpenhamn 1920, död 1997 i i Jokkmokk.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 20:15:57
2/10 18:56:09
100 kr
3/10 12:04:14
Cai Poulsen
Läs mer om Cai Poulsen