KONST / Litografier / Färglitografi 16847223
nr 1684 7223
Bo Ã…ke Adamsson
(f. 1941), Sverige
EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi, bildmått: 63x46 cm, yttermått inklusive ram: 77x57 cm. Signerad
Bo Åke Adamsson, svensk målare, skulptör och grafiker född i Stockholm 1941.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 3 mars 2025
kl 18:20:53
28/2 17:13:08
100 kr
3/3 16:04:41
Bo Ã…ke Adamsson
Läs mer om Bo Ã…ke Adamsson