KONST / Litografier / Färglitografi 15339097
*
nr 1533 9097
Birgitta Mångsén
(1944-2009), Sverige
Signerad, numrerad 79/260. Färglitografi, bildmått: 26x36cm, yttermått inklusive ram: 38x48cm
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 april 2023
kl 19:34:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 10:47:52
1
100 kr
6/4 09:40:49
2
300 kr
8/4 17:33:19
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgitta Mångsén
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 26x36cm birgitta mångsén färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Birgitta Mångsén
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
nr 1533 9097
Birgitta Mångsén
(1944-2009), Sverige
Signerad, numrerad 79/260. Färglitografi, bildmått: 26x36cm, yttermått inklusive ram: 38x48cm
Birgitta Mångsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 april 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/4 10:47:52 | 1 | 100 kr |
| 6/4 09:40:49 | 2 | 300 kr |
| 8/4 17:33:19 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgitta Mångsén
Birgitta MÃ¥ngsén, svensk bildkonstnär född 1944, död 2009.Läs mer om Birgitta MÃ¥ngsén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 26x36cm birgitta mångsén färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



