KONST / Litografier / Färglitografi 12476075
*
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 april 2019
kl 19:48:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/4 15:50:42
1
300 kr
6/4 22:02:33
2
350 kr
8/4 13:28:03
3
600 kr
8/4 18:02:51
1
450 kr
8/4 18:02:51
3
500 kr (Budbetjänt)
8/4 19:22:56
2
600 kr
8/4 19:22:56
3
600 kr (Budbetjänt)
8/4 19:23:13
2
700 kr
8/4 19:35:19
3
900 kr
8/4 19:43:02
2
900 kr
8/4 19:43:02
3
900 kr (Budbetjänt)
8/4 19:43:16
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengt Ribbentoft
nr 1247 6075
Bengt Ribbentoft
(f. 1943), Sverige
Färglitografi, "The Wave". Signerad, numrerad 171/360. Motivet: 74x58 cm
Bengt Ribbentoft, svensk målare född i Stockholm 1943.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/4 15:50:42 | 1 | 300 kr |
| 6/4 22:02:33 | 2 | 350 kr |
| 8/4 13:28:03 | 3 | 600 kr |
| 8/4 18:02:51 | 1 | 450 kr |
| 8/4 18:02:51 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:22:56 | 2 | 600 kr |
| 8/4 19:22:56 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:23:13 | 2 | 700 kr |
| 8/4 19:35:19 | 3 | 900 kr |
| 8/4 19:43:02 | 2 | 900 kr |
| 8/4 19:43:02 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 8/4 19:43:16 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengt Ribbentoft
Bengt Ribbentoft, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1943.Läs mer om Bengt Ribbentoft
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt ribbentoft färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



