KONST / Litografier / Färglitografi 16165380
nr 1616 5380
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 77/200, mm;69x49 cm, yttermått inklusive ram: 89x64 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:03:04
24/4 22:23:09
700 kr
29/4 17:38:58
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström