KONST / Litografier / Färglitografi 16195298
nr 1619 5298
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Figurkomposition med bland annat Picasso. Signerad, numrerad 7/20. Färglitografi, bildmått: 34x51, oramat löst blad
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:19:21
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin