KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Lennart nilsson 10791014

nr 1079 1014

Lennart Nilsson

(1922-2017), Sverige

Lennart Nilsson (f. 1922), 'Stockholm, slutet 40-tal', omslagsbild till boken 'Lennart Nilsson Stockholm', 2008, digital print, upplaga 2/10, signerad 'Lennart Nilsson', 25x25cm/35x33 cm

Lennart Nilsson, svensk fotograf, född 1922, död 2017.

Utrop:

10.000 kr - 12.000 kr

Såld:

8.400 kr

måndag 31 oktober 2016
kl 19:49:58

     7.800 kr
     3.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
     4.000 kr
     4.600 kr
     6.400 kr

  • 31 okt

A(u)ktion!

Läs mer om A(u)ktion!

Lennart Nilsson

Läs mer om Lennart Nilsson