KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 7585670
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
*
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 maj 2012
kl 18:59:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 11:30:47
1
350 kr
14/5 13:23:36
2
550 kr
14/5 16:20:32
3
800 kr
14/5 18:53:15
4
Vinnande bud
14/5 18:54:32
5
1.000 kr
14/5 18:56:25
4
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
Läs mer om Hilding Nyman
nr 758 5670
Hilding Nyman
(1870-1937), Sverige
Tuschteckningar, 20 st, Hilding Nyman (1870-1937), i pärm, motivets mått: 17x22
Hilding Nyman, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 maj 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/5 11:30:47 | 1 | 350 kr |
| 14/5 13:23:36 | 2 | 550 kr |
| 14/5 16:20:32 | 3 | 800 kr |
| 14/5 18:53:15 | 4 | Vinnande bud |
| 14/5 18:54:32 | 5 | 1.000 kr |
| 14/5 18:56:25 | 4 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Hilding Nyman
Hilding Nyman, svensk mÃ¥lare och tecknare född i Göteborg 1870, död 1937.Läs mer om Hilding Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hilding nyman i pärm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschteckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



