KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12343058
nr 1234 3058
Göran Strååt
(1913-1994), Sverige
Tusch, Kvinna i soffa. Signerad, daterad -42. Motivet: 42x26
Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2019
kl 19:57:14
10/2 19:57:37
Göran Strååt
Läs mer om Göran Strååt