Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 11466048



*

nr 1146 6048


Ann Margret Dahlquist-Ljungberg

(1915-2002), Sverige


Tusch, 'Förvandlingen', 1947,25x25


Kondition: saknar glas

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 november 2017
kl 20:21:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/11 18:10:20 1      100 kr
27/11 19:15:58 2      Vinnande bud
27/11 19:49:12 1      200 kr
27/11 19:49:12 2      250 kr (Budbetjänt)
27/11 20:03:33 3      500 kr
27/11 20:03:33 2      (budbetjänt)
27/11 20:10:16 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr