bakg

  KONST / Oljemålningar / Gouache 14257251



*

nr 1425 7251


Gouache

Kvinna på släde. Signerad Jegorov. Gouache på kartong, 23x27 cm, yttermått inklusive ram: 40x42 cm


Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Såld:

3.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 18 oktober 2021
kl 19:10:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
13/10 22:47:27 1      2.000 kr
15/10 16:33:10 2      2.600 kr
15/10 19:36:30 3      2.400 kr
15/10 19:36:30 2      2.600 kr (Budbetjänt)
15/10 19:36:54 3      2.800 kr
16/10 23:48:42 1      3.000 kr
17/10 09:39:11 4      3.200 kr
17/10 16:29:36 2      3.400 kr
18/10 18:25:13 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell gouache gouache på kartong kvinna på släde oljemålningar täckfärg vattenfärg
  • 8072 Gouache
    Albert Eldh (1878-1955), "Näckrosdamm". Signerad, ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    25 oktober kl 19:10
  • 8005 Gouache
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. Kvinna med vas...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    25 oktober kl 18:57




Ladda ner broschyr