KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färglito/collage 8777267
*
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 20:26:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 19:50:36
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
Läs mer om Ivor Abrahams
nr 877 7267
Ivor Abrahams
(f. 1935), Storbritannien
Färglito/collage , Ivor Abrahams (f. 1935), Solur, 1975, 23/ 95, motivet: 101x119
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 19:50:36 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ivor Abrahams
Ivor Abrahams, född 1935 i Wigan, Lancashire, brittisk mÃ¥lare.Läs mer om Ivor Abrahams
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller collage färglito ivor abrahams solur storbritannien trädgårdsmöbler vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



