KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12872165

nr 1287 2165

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Etsning, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 7/160, respektive 118/180. Motivet: 22x27 respektive 20x29cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 11 november 2019
kl 18:53:38

11/11 10:36:39 1      Vinnande bud

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis