KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914159
*
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 20:42:14
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Emil Ekman
nr 1391 4159
Emil Ekman
(1880-1951), Sverige
Etsning, Signerad, "Fiskhandel på fjärden". Motivet: 14x23, yttermått inklusive ram: 41x60 cm
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Konstnär/Designer
Emil Ekman
Emil Gotthard Ekman, född 1880 i Malmö, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Emil Ekman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil ekman etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



