KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11944337
*
nr 1194 4337
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, "ut ur skogen". Motivet: 24x24
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2018
kl 20:08:27
- Konstnär/Designer
Einar Norelius
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Einar Norelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar norelius etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Einar Norelius
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Einar Norelius
nr 1194 4337
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, "ut ur skogen". Motivet: 24x24
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2018 |
- Konstnär/Designer
Einar Norelius
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Einar Norelius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar norelius etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



