KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14477564

nr 1447 7564

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Etsning, 1941 "Modigliani & Picasso". Bildmått: 16x10, yttermått inklusive ram: 40x26 cm. Signerad

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 7 februari 2022
kl 18:25:13

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt