KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13899521
*
nr 1389 9521
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Djos Mats". Signerad. Motivet: 17,5x11,5, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:37:39
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Anders Zorn
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Läs mer om Anders Zorn
nr 1389 9521
Anders Zorn
(1860-1920), Sverige
Etsning, "Djos Mats". Signerad. Motivet: 17,5x11,5, yttermått inklusive ram: 40x30 cm
Kondition: fläckar
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Konstnär/Designer
Anders Zorn
Anders Leonard Zorn, född 1860 i Mora i Dalarna, död 1920 i Mora, svensk konstnär.Läs mer om Anders Zorn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



