FURNITURE / Chairs and Stools / Emma chair 7278097
*
nr 727 8097
EMMA CHAIR
late 19th century,
sent 1800-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday November 28 2011
at 18:10:23
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/11 09:48:23
1
300 kr
25/11 22:24:13
2
600 kr
26/11 12:53:58
3
600 kr
26/11 12:55:04
3
650 kr
27/11 10:34:41
2
750 kr
28/11 16:23:57
4
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emmafåtölj emmafåtöljer emmastol emmastolar karmstol karmstolar sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
EMMA CHAIR
nr 727 8097
EMMA CHAIR
late 19th century,
sent 1800-tal
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday November 28 2011 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 23/11 09:48:23 | 1 | 300 kr |
| 25/11 22:24:13 | 2 | 600 kr |
| 26/11 12:53:58 | 3 | 600 kr |
| 26/11 12:55:04 | 3 | 650 kr |
| 27/11 10:34:41 | 2 | 750 kr |
| 28/11 16:23:57 | 4 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emmafåtölj emmafåtöljer emmastol emmastolar karmstol karmstolar sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



