KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 14719527
nr 1471 9527
Carl Henrik Jensen-Carlén
(1888-1957), Sverige
Teckningar, 6 st, Drag ur studentens liv. Signerade. Bladets mått: 35x26 cm, yttermått inklusive ram: 50x35 cm
Carl Henrik Jensen-Carlén, svensk konstnär född i Lund 1888, död 1957 i Stockholm.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:06:25
30/5 11:14:53
Carl Henrik Jensen-Carlén
Läs mer om Carl Henrik Jensen-Carlén