Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 8816106



*

nr 881 6106


Martin Edmond

(1895-1965), Sverige


Martin Edmond, monogramsign. , subject: 59x33,


CRAYON, Martin Edmond, monogramsign. , motivet: 59x33


Martin Edmond, Swedish painter born 1895, dead 1965.

Estimate:

400

Auction date:

Monday Mars 17 2014
at 19:56:12



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Martin Edmond

Martin Edmond, Swedish painter born 1895, dead 1965.

Read more about Martin Edmond
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller krita martin edmond svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg




Ladda ner broschyr