Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Coasters 11796182



*

nr 1179 6182


COASTERS

7 pieces, sheffield plate,


7 delar, Pläter


Estimate:

500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 23 2018
at 18:23:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
17/4 13:05:26 1      100 kr
17/4 20:24:12 2      200 kr
22/4 17:32:03 3      200 kr
22/4 17:32:03 2      200 kr (Robot)
23/4 10:56:02 3      250 kr
23/4 16:17:24 4      350 kr
23/4 17:01:25 5      350 kr
23/4 17:01:25 4      350 kr (Robot)
23/4 18:12:52 6      450 kr
23/4 18:16:12 5      450 kr
23/4 18:16:12 6      450 kr (Robot)
23/4 18:16:20 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr