MÖBLER / Stolar & FÃ¥töljer / Stolar 12793058

nr 1279 3058

Werner West

(1890-1959), Finland

Stolar, 6 st, "Leo", 1900-talets mitt. Furu. Spjälor i rygg, kopplade ben. Sitthöjd ca 45 cm

Kondition: slitage, märken

Werner West, finländsk inredningsarkitekt och möbelformgivare född 1890, död 1959.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 30 september 2019
kl 18:58:02

  • Klassiska
  • 30 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Werner West

Läs mer om Werner West