KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 12422136

nr 1242 2136

Max Papart

(1911-1994), Frankrike

Carborundumetsning, Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numrerad EA XVI/XXV, bladets mått: 77x57 cm

Max Papart, fransk målare född i Marseille 1911, död 1994.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 18 mars 2019
kl 20:02:07

  • Tema
  • 18 mar

Max Papart

Läs mer om Max Papart